Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Hip Hop Children Small Group Open Class | 1 place | 6 dancers | 6 points | 1 - Majid Kessab, 2 - Rochka Loye Noel, 3 - Baloo The Cage |
Hip Hop Children Formation Open Class | 2 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Majid Kessab, 2 - Rochka Loye Noel, 3 - Baloo The Cage |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 4 place | 5 dancers | 2 points | 1 - Giancarlo Tarabella, 2 - Alexander Larsson, 3 - Charlotta Helgesen |
Disco Dance Children Formation Open Class | 1 place | 1 dancers | 2 points | 1 - Giancarlo Tarabella, 2 - Alexander Larsson, 3 - Charlotta Helgesen |
Disco Dance Ювеналы Duo Open Class | 8 place | 18 dancers | 4 points | 1 - Giancarlo Tarabella, 2 - Alexander Larsson, 3 - Charlotta Helgesen |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Хип-хоп Ювеналы Соло Первая лига | 40 place | 60 dancers | 2 points | 1 - Хмельченко Виктория, 2 - Дереза Дарья, 3 - Слиборская Алена, 4 - Дроздова Вероника, 5 - Сузина Ирма |
Хип-хоп Дети Малая группа Open Class | 10 place | 13 dancers | 2 points | 1 - Эстрина Мария, 2 - Воробьева Елена, 3 - Масловатый Евгений, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Валерия Боярчук |
Хип-хоп Дети Формейшн Open Class | 3 place | 5 dancers | 2 points | 1 - Писарчик Ульяна, 2 - Слюсаренко Максим, 3 - Барташевич Дарья, 4 - Рябцев Федор, 5 - Прохорович Игорь |
Диско Ювеналы Соло Первая лига | 4 place | 40 dancers | 3 points | 1 - Дереза Дарья, 2 - Сузина Ирма, 3 - Воробьева Елена, 4 - Масловатый Евгений, 5 - Барташевич Дарья |
Диско Ювеналы Дуэт/пара Open Class | 9 place | 22 dancers | 3 points | 1 - Хмельченко Виктория, 2 - Эстрина Мария, 3 - Данилюк Ирина, 4 - Олейникова Ульяна, 5 - Олег Язвин |
Диско Дети Малая группа Open Class | 4 place | 9 dancers | 2 points | 1 - Дереза Дарья, 2 - Сузина Ирма, 3 - Воробьева Елена, 4 - Масловатый Евгений, 5 - Барташевич Дарья |
Диско Дети Формейшн Open Class | 1 place | 4 dancers | 3 points | 1 - Хмельченко Виктория, 2 - Эстрина Мария, 3 - Данилюк Ирина, 4 - Олейникова Ульяна, 5 - Олег Язвин |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Hip Hop Children Solo Первая лига | 89 place | 130 dancers | 2 points | 1 - Charlotta Helgesen, 2 - Dita Hejnikova, 3 - Daniel Egholm, 4 - Прохорович Игорь, 5 - Сенькевич Денис |
Hip Hop Childrens Small Group Open Class | 17 place | 33 dancers | 3 points | 1 - Lil Phil, 2 - Беспалов Павел, 3 - Гвардиян Юлия, 4 - Купрейчик Татьяна, 5 - Федор Рябцев |
Hip Hop Childrens Formation Open Class | 10 place | 14 dancers | 2 points | 1 - Lil Phil, 2 - Dimension, 3 - Charmant, 4 - Candyman, 5 - Marta Nabwire, 6 - Купрейчик Татьяна, 7 - Федор Рябцев |
Disco Dance Children Solo Первая лига | 7 place | 34 dancers | 2 points | 1 - Гаськов Сергей, 2 - Гордиенко Дмитрий, 3 - Силкова Дарья, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Олейникова Ульяна |
Disco Dance Children Duo Open Class | 15 place | 16 dancers | 2 points | 1 - Гаськов Сергей, 2 - Гордиенко Дмитрий, 3 - Силкова Дарья, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Олейникова Ульяна |
Disco Dance Childrens Small Group Open Class | 5 place | 11 dancers | 3 points | 1 - Charlotta Helgesen, 2 - Dita Hejnikova, 3 - Daniel Egholm, 4 - Aleksandra Markiewicz, 5 - Сучкова Анастасия |
Disco Dance Childrens Formation Open Class | 1 place | 5 dancers | 3 points | 1 - Charlotta Helgesen, 2 - Dita Hejnikova, 3 - Daniel Egholm, 4 - Aleksandra Markiewicz, 5 - Сучкова Анастасия |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Hip Hop Children 2 Solo Первая лига | 44 place | 55 dancers | 0 points | 1 - Евгений Андреев, 2 - Дарья Рысенкова, 3 - Денис Сенькевич, 4 - Виктория Еремонок, 5 - Андрей Соколовский |
Hip Hop Ювеналы Duo Первая лига | 28 place | 31 dancers | 0 points | 1 - Евгений Андреев, 2 - Дарья Рысенкова, 3 - Денис Сенькевич, 4 - Виктория Еремонок, 5 - Андрей Соколовский |
Hip Hop Ювеналы Small Group Open Class | 8 place | 23 dancers | 2 points | 1 - Евгений Андреев, 2 - Дарья Рысенкова, 3 - Денис Сенькевич, 4 - Виктория Еремонок, 5 - Андрей Соколовский |
Disco Dance Children 2 Solo Первая лига | 2 place | 37 dancers | 2 points | 1 - Акулич Дмитрий, 2 - Ирма Сузина, 3 - Ирина Данилюк, 4 - Юля Ахатова, 5 - Дарья Силкова |
Disco Dance Ювеналы Duo Open Class | 7 place | 15 dancers | 1 points | 1 - Акулич Дмитрий, 2 - Ирма Сузина, 3 - Ирина Данилюк, 4 - Юля Ахатова, 5 - Дарья Силкова |
Disco Dance Ювеналы Small Group Open Class | 4 place | 7 dancers | 1 points | 1 - Акулич Дмитрий, 2 - Ирма Сузина, 3 - Ирина Данилюк, 4 - Юля Ахатова, 5 - Дарья Силкова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Hip Hop Ювеналы Solo Первая лига | 65 place | 115 dancers | 1 points | 1 - Ольга Голицына, 2 - Елена Пономарева, 3 - Гвардиян Юлия, 4 - Яковлева Евгения, 5 - Масловатый Евгений |
Hip Hop Ювеналы Duo Первая лига | 23 place | 28 dancers | 1 points | 1 - Кашкан Надежда, 2 - Сузина Ирма, 3 - Эстрина Мария, 4 - Еременок Виктория, 5 - Воробьева Елена |
Hip Hop Children Small Group Open Class | 12 place | 24 dancers | 3 points | 1 - Кашкан Надежда, 2 - Сузина Ирма, 3 - Эстрина Мария, 4 - Еременок Виктория, 5 - Воробьева Елена |
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 3 place | 26 dancers | 3 points | 1 - Кашкан Надежда, 2 - Эстрина Мария, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Тишкевич Игорь, 5 - Хмельченко Виктория |
Disco Dance Ювеналы Duo Open Class | 12 place | 20 dancers | 2 points | 1 - Масловатый Евгений, 2 - Сузина Ирма, 3 - Воробьева Елена, 4 - Барташевич Дарья, 5 - Пономарева Мария |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 5 place | 9 dancers | 3 points | 1 - Кашкан Надежда, 2 - Эстрина Мария, 3 - Ахатова Юлия, 4 - Тишкевич Игорь, 5 - Хмельченко Виктория |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 5 place | 10 dancers | 1 points | 1 - Тишкевич Игорь, 2 - Прохорович Игорь, 3 - Ковальчук Артём, 4 - Хмельченко Виктория, 5 - Дереза Дарья |
Disco Dance Ювеналы Duo Open Class | 4 place | 4 dancers | 1 points | 1 - Тишкевич Игорь, 2 - Прохорович Игорь, 3 - Ковальчук Артём, 4 - Хмельченко Виктория, 5 - Дереза Дарья |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Hip Hop Ювеналы Solo Первая лига | 80 place | 96 dancers | 1 points | 1 - Альбов Денис, 2 - Дружченко Юлия, 3 - Барташевич Дарья, 4 - Воробьева Елена, 5 - Слиборская Алена |
Hip Hop Ювеналы Duo Open Class | 49 place | 64 dancers | 3 points | 1 - Альбов Денис, 2 - Дружченко Юлия, 3 - Барташевич Дарья, 4 - Воробьева Елена, 5 - Слиборская Алена |
Hip Hop Children Small Group Open Class | 7 place | 8 dancers | 2 points | 1 - Альбов Денис, 2 - Воробьева Елена, 3 - Еременок Виктория, 4 - Яковлева Евгения, 5 - Рысенкова Дарья, 6 - Кашкан Надежда, 7 - Эстрина Мария |
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 8 place | 37 dancers | 2 points | 1 - Эстрина Мария, 2 - Хмельченко Виктория, 3 - Силкова Дарья, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Ахатова Юлия, 6 - Олейникова Ульяна, 7 - Тишкевич Игорь |
Disco Dance Ювеналы Duo Open Class | 13 place | 20 dancers | 2 points | 1 - Эстрина Мария, 2 - Хмельченко Виктория, 3 - Силкова Дарья, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Ахатова Юлия, 6 - Олейникова Ульяна, 7 - Тишкевич Игорь |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 4 place | 4 dancers | 2 points | 1 - Эстрина Мария, 2 - Хмельченко Виктория, 3 - Силкова Дарья, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Ахатова Юлия, 6 - Олейникова Ульяна, 7 - Тишкевич Игорь |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Solo Первая лига | 26 place | 55 dancers | 1 points | 1 - Гаськов Сергей, 2 - Ташкинова Елена, 3 - Олейникова Ульяна, 4 - Барташевич Дарья, 5 - Гордиенко Дмитрий |
Disco Dance Children Formation Open Class | 1 place | 1 dancers | 1 points | 1 - Гаськов Сергей, 2 - Ташкинова Елена, 3 - Олейникова Ульяна, 4 - Гордиенко Дмитрий, 5 - Charlotta Helgessen, 6 - Raffaele Maffii, 7 - Thomas Borgersen |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 14 place | 32 dancers | 2 points | 1 - Терешко Ирина, 2 - Ширвель Полина, 3 - Барташевич Дарья, 4 - Масловатый Евгений, 5 - Дереза Дарья |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 5 place | 8 dancers | 1 points | 1 - Терешко Ирина, 2 - Ширвель Полина, 3 - Барташевич Дарья, 4 - Масловатый Евгений, 5 - Дереза Дарья |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 6 place | 11 dancers | 2 points | 1 - Павел Полях, 2 - Ирма Сузина, 3 - Прохорович Игорь, 4 - Воробьева Елена, 5 - Данилюк Ирина |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 5 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Павел Полях, 2 - Ирма Сузина, 3 - Прохорович Игорь, 4 - Воробьева Елена, 5 - Данилюк Ирина |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Solo Первая лига | 43 place | 85 dancers | 4 points | 1 - Евгений Масловатый, 2 - Sheva, 3 - Ирина Данилюк, 4 - Дарья Барташевич, 5 - Мария Эстрина |
Disco Dance Childrens Small Group Open Class | 8 place | 10 dancers | 2 points | 1 - Niklas Arleryd, 2 - Сергей Гаськов, 3 - Maude Monique, 4 - Дарья Силкова, 5 - Юлия Ахатова |
Disco Dance Childrens Formation Open Class | 2 place | 5 dancers | 2 points | 1 - Niklas Arleryd, 2 - Сергей Гаськов, 3 - Daniel Scarillo, 4 - Raffaele Maffii, 5 - Selina Jappee, 6 - Rosa Blom, 7 - Adrianna Patlaszynska |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 8 place | 20 dancers | 2 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Полях Павел, 3 - Семижен Анастасия, 4 - Эстрина Мария, 5 - Азаркевич Юлия |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 8 dancers | 2 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Полях Павел, 3 - Семижен Анастасия, 4 - Тишкевич Игорь, 5 - Барташевич Дарья, 6 - Эстрина Мария, 7 - Кашкан Надежда |
Disco Dance Children Formation Open Class | 1 place | 4 dancers | 2 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Полях Павел, 3 - Семижен Анастасия, 4 - Тишкевич Игорь, 5 - Барташевич Дарья, 6 - Эстрина Мария, 7 - Кашкан Надежда |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 33 place | 69 dancers | 2 points | 1 - Рысенкова Дарья, 2 - Смоляков Дмитрий, 3 - Тишкевич Игорь, 4 - Сузина Ирма, 5 - Воробьёва Елена |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 5 place | 7 dancers | 1 points | 1 - Рысенкова Дарья, 2 - Смоляков Дмитрий, 3 - Тишкевич Игорь, 4 - Сузина Ирма, 5 - Воробьёва Елена |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Small Group Open Class | 6 place | 6 dancers | 2 points | 1 - Мария Эстрина, 2 - Дарья Барташевич, 3 - Надежда Кашкан, 4 - Ирина Терешко, 5 - Ирма Сузина |
Disco Dance Children Formation Open Class | 1 place | 2 dancers | 2 points | 1 - Масловатый Евгений, 2 - Данилюк Ирина, 3 - Дарья Силкова, 4 - Юлия Ахатова, 5 - Ульяна Олейникова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Small Group Open Class | 4 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Ирма Сузина, 2 - Ульяна Писарчик, 3 - Игорь Прохорович, 4 - Юлия Ахатова, 5 - Ульяна Олейникова |
Disco Dance Children Formation Open Class | 1 place | 2 dancers | 1 points | 1 - Ирма Сузина, 2 - Ульяна Писарчик, 3 - Игорь Прохорович, 4 - Юлия Ахатова, 5 - Ульяна Олейникова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Solo female Open Class | 53 place | 76 dancers | 2 points | 1 - Boyko Pavlo, 2 - Данилюк Ирина, 3 - Molgaard Pedersen Nicole, 4 - Sjolund Mary-Ann, 5 - Bredal Lars Martin |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 13 place | 18 dancers | 1 points | 1 - Дарья Барташевич, 2 - Ирина Терешко, 3 - Евгений Масловатый, 4 - Полина Ширвель, 5 - Мария Эстрина |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 2 place | 4 dancers | 1 points | 1 - Ирина Данилюк, 2 - Надежда Кашкан, 3 - Дарья Барташевич, 4 - Евгений Масловатый, 5 - Полина Ширвель |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Children Solo female | 31 place | 82 dancers | 2 points | 1 - Thomas Borgersen, 2 - Raffaele Maffii, 3 - Martine Camilla Brenna, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Старовойтова Жанна |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Начинающие | 7 place | 16 dancers | 2 points | 1 - Andy, 2 - Масловатый Евгений, 3 - Силкова Дарья, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Смоляков Дмитрий |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 3 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Petra Rihova, 2 - Пономарева Елена, 3 - Кашкан Надежда, 4 - Ширвель Полина, 5 - Барташевич Дарья |
Disco Dance Children Formation Open Class | 4 place | 4 dancers | 1 points | 1 - Petra Rihova, 2 - Пономарева Елена, 3 - Кашкан Надежда, 4 - Ширвель Полина, 5 - Барташевич Дарья |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Соло Первая лига | 13 place | 36 dancers | 2 points | 1 - Масловатый Евгений, 2 - Сузина Ирма, 3 - Серак Алеся |
Disco Dance Children Малая группа Open Class | 4 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Ахатова Юлия, 3 - Воробьева Елена, 4 - Полях Павел, 5 - Олейникова Ульяна |
Disco Dance Children Формейшн Open Class | 4 place | 4 dancers | 1 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Ахатова Юлия, 3 - Воробьева Елена, 4 - Полях Павел, 5 - Олейникова Ульяна |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Начинающие | 9 place | 15 dancers | 1 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Полях Павел, 3 - Семижон Анастасия, 4 - Азаркевич Юлия, 5 - Воробьева Елена |
Disco Dance Children Small Group Open Class | 5 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Полях Павел, 3 - Семижон Анастасия, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Терешко Ирина, 6 - Силкова Дарья, 7 - Тишкевич Игорь |
Disco Dance Children Formation Open Class | 4 place | 4 dancers | 1 points | 1 - Ширвель Полина, 2 - Полях Павел, 3 - Семижон Анастасия, 4 - Данилюк Ирина, 5 - Терешко Ирина, 6 - Силкова Дарья, 7 - Тишкевич Игорь |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Disco Dance Ювеналы Solo Первая лига | 21 place | 29 dancers | 2 points | 1 - Ахатова Юлия, 2 - Терешко Ирина, 3 - Андросова Ксения, 4 - Тишкевич Игорь, 5 - Данилюк Ирина |